Jura Petričeka stipendiju fonds


Juris Petričeks

Juris Petričeks dzimis 1936. gada 5. maijā Pededzes pagastā. Viņš skolas gaitas sāka 1943. gadā Kūdupes pamatskolas otrajā klasē, bet izglītoties turpināja Rāvensburgā, Vācijā. Vidusskolu Juris beidza ASV, tad studēja Stanforda universitātē, kur viņš ieguva bakalaura un maģistra grādu elektroinženierzinātnēs. Pirmajā studiju gadā nozīmīgu atbalstu Jurim deva Hewlett Packard firmas darbinieku dibinātā stipendija.

Sekoja darba gaitas MIT Lincoln Laboratory Leksingtonā, Masačūsetsā un SRI International Menloparkā, Kalifornijā. Darbs bija saistīts galvenokārt ar dažādiem radariem, kas veica komunikācijas sistēmu pētniecību, jonosfēras pētniecību un meteoroloģisko apstākļu mērīšanu. Darba gaitās Juris bijis gandrīz visās piecdesmit ASV pavalstīs, Klusā okeānā – Kwajalein, Mururoa, Samoa un Tahiti salās, Eiropā – Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā un Portugāles Azoru salās, kā arī Grenlandē.

Juris Petričeks 2015.gada maijā izdeva grāmatu par savu dzimtu ,,Pededzes pagasta Petričeki”

 "Pededze - skaistākā vieta Latvijā…" tā vienmēr uzskatījis Juris Petričeks. Ne tikai skaistākā, bet arī pati sirdij tuvākā,  jo, kad Mūžībā aizgāja mīļotā dzīvesbiedre Rita Petričeka, viņas pelnu urna tika apglabāta šeit - Pededzē, mazajā Kūdupes kapsētā. Arī Jura Petričeka atdusas vieta ir turpat. 

Juris Petričeks mūžībā devies 2022.gada 26.janvārī. Atvadu vārdus lasiet >>>šeit<<<.

Jura Petričeka stipendiju fonds:

Ritas (Saulītes) Petričekas piemiņas stipendija

Jevgenija un Olgas (dzimusi Rubene) Petričeku piemiņas stipendija

Bertrama un Lidijas Rozenbergu piemiņas stipendija

Kā mūs atrast?
Rīga, Lāčplēša ielā 75B, Pieņemšanas laiks: 8.00-16.00

Raksti mums